امروز : چهارشنبه, 07 فروردين 1398

استاندار یزد: پناهندگان و اتباع خارجی در استان یزد از حقوق شهروندی برخوردارند

b_200_150_16777215_00_images_93_news_5_3_moshir.jpg
استاندار یزد در دیدار با سفیر جمهوری کره گفت: پناهندگان به استان یزد مانند دیگر مردم این استان از حقوق شهروندی برخوردارند و خوشبختانه تاریخ نشان داده است که در طول تاریخ ادیان مختلف زندگی مسالمت‌آمیزی در یزد داشته‌اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استاندار یزد، «سید محمد میرمحمدی»، 20 اردیبهشت در دیدار دوجانبه با سفیر جمهوری کره ضمن تبریک انتخاب «مون جائه این» به‌عنوان ریاست جمهوری جدید جمهور کره، اظهار امیدواری کرد که سفر سفیر جمهوری کره به ایران موجب خیروبرکت برای دو کشور باشد و با این انتخاب مردم کره، شرایط مطلوب‌تری بر کشورشان حاکم شود.
استاندار یزد بابیان اینکه خوشبختانه پس از رفع تحریم‌ها روابط کشور جمهوری کره و جمهوری اسلامی ایران رو به بهبود رفته است، ابراز امیدواری کرد که روابط اقتصادی و مناسبات سیاسی میان دو کشور گسترش یابد.
میرمحمدی از سفیر جمهوری کره برای سفر به یزد و کمک به اتباع خارجی در این استان سپاسگزاری کرد و گفت: در کشور ایران حتی فرزندان پناهندگان غیرمجاز هم بنا به فرمایش مقام معظم رهبری از خدمات آموزشی و درمانی بهره‌مند هستند.
وی افزود: پناهندگان به استان یزد مانند دیگر مردم این استان از حقوق شهروندی برخوردار هستند و امیدواریم با مساعدت‌های بیشتر کشور کره بتوانیم خدمات وسیع‌تری در اختیار این عزیزان قرار دهیم.
استاندار یزد بیان کرد: خوشبختانه در استان یزد سوابق تاریخی به این‌گونه است که ادیان مختلف مسیحی و یهودی و زرتشتی در این استان، زندگی مسالمت‌آمیزی در کنار مسلمانان داشته‌اند و همواره از تحمل و مهمان‌نوازی بالایی برخوردار بودند.
میرمحمدی یکی از ویژگی‌های زبانزد مردم استان یزد را مهمان‌نوازی آن‌ها دانست و گفت: خوشبختانه استان یزد در زمینه‌های گردشگری ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد و گردشگران خارجی، استان یزد را یکی از مقاصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند.
وی افزود: به همین دلیل است که استان یزد ازنظر امنیت، مهمان‌نوازی و تنوع دیدنی‌ها برای گردشگران جالب‌توجه است و امیدواریم آقای سفیر و هیئت همراهشان فرصت لازم را داشته باشند که از دیدنی‌های استان یزد بازدید کنند زیرا مطمئن هستیم که علاقه‌مند خواهند شد که هرسال یک‌بار به این استان سفر کنند.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید


آخرین اخبار

آمار بازدیدکنندگان

امروز79
دیروز411
این هفته809
این ماه13484
مجموع927353

مرورگر: Unknown - Unknown چهارشنبه, 07 فروردين 1398