امروز : چهارشنبه, 07 فروردين 1398

سفیر جمهوری کره در یزد:گسترش دوستی، تعامل و افزایش روابط با ایران در دستور کار است / کمک به پناهندگان را سبکی از سرمایه‌گذاری می‌دانیم

b_200_150_16777215_00_images_93_news_5_3_moshir.jpg سفیر جمهوری کره در دیدار با استاندار یزد اظهار داشت: هدف کشور کره جنوبی از تلاش برای گسترش روابط دوجانبۀ فقط بحث اقتصادی صنعت توریسم نیست بلکه هدف افزایش دوستی، نزدیکی، تعامل، درک و روابط میان دو ملت است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، «سونگ هو کیم»، 20 اردیبهشت در دیدار با استاندار یزد ضمن تشکر از میزبانی مقامات استان، از حضور در این استان ابراز خرسندی کرد و گفت: در مسیر فرودگاه به سمت هتل تابلویی را دیدم که در آن از استان یزد به‌عنوان شهر عقلانیت، تاریخ و روحانیت و تدبیر نام‌برده است.
سفیر جمهوری کره بیان کرد: نه‌تنها یزد یکی از شهرهای دارای قدمت در ایران است بلکه یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین شهرهای جهان شناخته می‌شود و قطعاً مردم این استان دارای تدبیر و خِرَد هستند به‌گونه‌ای که حتی از نیروی باد برای سرمایش استفاده می‌کنند.
وی افزود: صفات خوب مردم یزد برای ما بسیار حائز اهمیت است به‌ویژه روحانیت، انعطاف‌پذیری و مردمانی که در صفا و آرامش به سر می‌برند.
سونگ هو کیم بیان کرد: قطعاً اگر مردم یزد دارای این صفات نبودند نمی‌توانستند از جمعیت پناهنده همانند فرزندان و اقوام خود پذیرایی کنند و همان‌طور که بر روی اسکناس‌های ده‌هزارتومانی کشور ایران مشاهده می‌شود، «بنی‌آدم اعضای یکدیگرند* که در آفرینش ز یک گوهرند»
سفیر جمهوری کره گفت: تاریخ ایرانی برای ما الهام‌بخش است و از این شعر سعدی الهام می‌گیریم که ایرانی‌ها چگونه از جوامع دیگر پذیرایی می‌کنند.
وی بیان کرد: کمکی که دولت کره جنوبی در قبال پناهندگان حاضر در ایران انجام می‌دهد در مقابل پذیرایی ایران و استان یزد از این جمعیت آن‌هم به‌طور روزانه و مستمر ناچیز است.
سونگ هو کیم افزود: رئیس‌جمهور منتخب جمهوری کره که امروز اولین روز کار خود را پشت سر گذاشت 60 سال پیش به دلیل جنگ یک پناهنده‌ بود که مجبور شد از شمال به جنوب پناه ببرد.
سفیر جمهوری کره کمک به پناهندگان را نوعی سرمایه‌گذاری دانست که ممکن است صدسال طول بکشد و افزود: سرانجام این سرمایه‌گذاری بازمی‌گردد و از بین این پناهندگان افراد موفق و تأثیرگذاری بروز خواهند بود که قطعاً قدم‌های مفید و مؤثری را برای کشور خود و حتی کشورهای دیگر بر خواهند داشت.
وی در پایان با اشاره به قابلیت‌های توریستی و گردشگری استان یزد، بابیان اینکه قطعاً مردم کره را تشویق می‌کنم که از شهر تاریخی یزد بازدید کنند، گفت: کشور کره نیز این آمادگی را دارد که به‌طور دوجانبه همکاری‌ها را گسترش دهد، به همین دلیل در حال رایزنی هستیم یک وابستۀ توریستی مستقر در تهران داشته باشیم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید


آخرین اخبار

آمار بازدیدکنندگان

امروز87
دیروز411
این هفته817
این ماه13492
مجموع927361

مرورگر: Unknown - Unknown چهارشنبه, 07 فروردين 1398